7 věcí, které musíte udělat před malováním

Máte před sebou malování svého bytu či domu? V tom případě si vše nezapomeňte důkladně naplánovat tak, aby samotné malování proběhlo co nejvíc hladce. Nejen, že si ušetříte čas, ale i případné starosti. Víte, co musíte udělat před malováním? My vám to řekneme!

Vše z pokoje vystěhujte pryč

Pokud máte v pokoji, kde se chystáte malovat nábytek, který není nijak těžký, vystěhujte jej z pokoje ven. Snažte se vytvořit si co nejprázdnější prostor. Nábytek můžete přesunout například tam, kde aktuálně nemalujete. Pokud máte strach z poškození nábytku, před přenosem jej můžete zabalit do ochranné folie. Nábytek bude po rozbalení ve stavu jako před malováním. Na ochranu nábytku proti mechanickému poškození je například bublinková či pěnová folie.

Velké kusy nábytku můžete umístit doprostřed místnosti

V pokoji máte nejspíš i těžší kusy nábytku, které není snadné jen tak přemístit jinam. Většinou se jedná o šatní skříně, klavír a podobně. Pokud nechcete tento nábytek rozebírat, přenášet a poté zase montovat dohromady, přesuňte jej doprostřed místnosti. Díky tomu bude riziko ušpinění nábytku barvou o dost menší.

Nábytek náležitě ochraňte před ušpiněním

Přestože nábytek necháte uprostřed pokoje, měli byste jej chránit. Ačkoliv je zde riziko ušpinění od barvy menší, stále zde je. Do folie zabalte všechen nábytek – ať už jde o levnější nebo dražší kousky, nezáleží na tom. Aby nedošlo ke sfouknutí folie (například když budete větrat), můžete ji na nábytku slepit krepovou páskou, kterou pak lze snadno odstranit i v případě, že se přichytí k nábytku samotnému.

Malířství Praha

Profesionální malířské práce od firmy malířství Praha

Zakryjte okna i dveře

Nábytek však není jediné, co je třeba ochránit před zbytečným nánosem barvy. Přikrýt byste měli i okna a dveře. Zde vám však folie nebude držet tak dobře jako na nábytku. Proti ji ke dveřím, zárubním i oknům přichyťte krepovou lepicí páskou. Využít však můžete i páskou oboustrannou, polypropylenovou, ale i jinou.

To, co nepotřebujete, odneste

V pokoji je kromě nábytku spousta věcí, které můžete odnést jinam. Typicky se jedná například koberec, který je třeba srolovat a odnést pryč, garnýže u oken, police na stěnách, ale i obrazy. Kdo se nechce zdržovat oblepováním vypínačů či zásuvek, může odstranit i je.

Jak na úklid po malování

V případě, že jste byli na malování svého domu či bytu pořádně připraveni, mělo by pro vás být následné uklízení mnohem jednodušší a rychlejší. Pokud se právě chystáte odstranit folii, kterou jste měli vše skryté před barvou, snažte se o to, aby se barva z folie nedostala na podlahu či jinam. Případné nečistoty, které se na podlahu přeci jen dostaly, otřete, vyluxujte a vytřete.

Pomoci může naše firma

Ačkoliv na malování není nic složitého, někdy nastávají chvíle, kdy si na něj sami netroufnete. Například ve chvílích, kdy malujete celý svůj domov, nebo když se chcete pokusit o něco lepšího, než je jen obyčejná jednobarevná stěna. V takových chvílích si můžete na pomoc přizvat naši firmu. Přijedeme, přichystáme, vymalujeme i uklidíme.