Co je to antibakteriální barva a kde je vhodné ji používat?

Antibakteriální barvy si poradí s mikroby. Tedy s viry a bakteriemi, které speciální barva zahubí. Čeho je tato barva schopná a kde je vhodné ji používat? A jak dlouho vlastně nátěr vydrží funkční?

Jak dlouho vydrží ochranný štít?

Antibakteriální barvy mají opravdu dlouhou životnost. Jestliže celistvost povrchu zůstane nedotčena, vydrží latexová barva klidně i čtyři roky plnit svoji funkci. Dobré je, že tyto speciální barvy rychle schnou a proto je jednoduché je nanášet i ve více vrstvách. V případě, že budete povrch udržovat vám tato barva vydrží roky. Můžete si být jisti, že povrch vydrží jemné mytí. Samozřejmě byste se však měli vyhnout prudkému drhnutí stěn. To by mohlo účinnost barvy snížit.

Malířství Praha

Jak vlastně antibakteriální barva funguje?

Proces malování antibakteriální barvou je zcela jednoduchý. Vlastně se v podstatě neliší od běžného nátěru. Barva se nanáší na zeď klasický způsobem a nechá se zaschnout. Barvy jsou obvykle schopné zabít téměř veškeré mikroby do dvou hodin po expozici a v zabíjení 90 % virů a bakterií pokračují i v následujících letech. Pokud je tedy zachována integrita povrchu. Barva totiž díky svým speciálním vlastnostem inhibuje schopnost mikroorganismů růst a dále se šířit po zdech.

Kde lze antibakteriální nátěr použít?

V podstatě kdekoliv v interiéru. Nejčastěji se však tento nátěr používá v místech s vysokým provozem, kde se mohou objevit bakterie a viry. Často se antibakteriální nátěry používají ve zdravotnických zařízeních, ale také ve školách, tělocvičnách nebo na úřadech. Bez problému lze antibakteriální nátěry používat také v domácnostech. Díky nátěru můžete snížit možnost přenosu bakterií ze stěn na pokožku i další povrchy. Vyplatí se tento nátěr aplikovat zejména v kuchyni, koupelně nebo například prádelně. Také se hodí do vstupních chodeb nebo sklepů.

 

Koupelna – Je to místnost, která vás pravděpodobně napadne pro použití antibakteriální barvy jako první. Je to zcela správné. Díky tomuto nátěru eliminujete vznikající plísně a čištění tak bude snažší a méně nutné.

 

Kuchyně – Minimalizovat škodlivé mikroby v oblasti, kde připravujete jídlo je samozřejmě žádoucí. Udržte tedy své jídlo v bezpečí díky speciálnímu nátěru, který ochrání nejen stěny.

 

Sklep, chodba – Trápí vás vlhká místa na chodbách nebo ve sklepě? Bojujete s šířením plísní? Pak je antibakteriální nátěr bezvadným řešením. Ideální je se předtím plísni zbavit alespoň mechanicky.

Jsou antimikrobiální přísady do barev bezpečné?

Ano, jsou. Antibakteriální nátěr je běžný v nemocnicích. Nyní stejnou ochranu můžete poskytnout i svému domovu. Váš domov tak zůstane čistý a zároveň chráněný před skvrnami. Použití antibakteriální barev je stejně bezpečné jako použití běžných barev.

Výhody antibakteriálního nátěru

V případě, že plánujete malování bytu nebo domu, jistě zvažujete veškerá pro a proti antibakteriálního nátěru. Ano, barva bude pravděpodobně o něco nákladnější než běžný nátěr. Investice se vám však stoprocentně vyplatí. Antibakteriální nátěry mají odolnou technologii, díky které není problém povrch otřít hadříkem, aniž byste narušili strukturu a funkčnost barvy. Speciální barva vám navíc poskytne kompletní ochranu bez choroboplodných zárodků. Zabrání vzniku bakterií a plísní na stěnách. Na stěnách navíc vydrží po opravdu dlouhou dobu a vy tak prakticky ušetříte, jelikož nemusíte malovat tak často. Nátěry jsou zkrátka opravdu kvalitní.

Proti plísni ještě specialita

Pokud se chcete zbavit plísně, můžete zvolit antibakteriální nátěr, v případě, že je plíseň rozsáhlá však bude ještě vhodnější variantou přímo protiplísňový nátěr. Protiplísňová barva má emulgovaný štít, který zajišťuje hladkou konečnou texturu stěn. Obvykle barvy mívají protiplísňový povlak, který působí jako štít na stěny vašeho domova.

Najměte si profesionály

Nyní už víte, kam se antibakteriální barva hodí a k čemu je dobrá. V případě, že si na malování antibakteriálními nátěry pozvete profesionály, můžete si být jisti, že bude práce odvedené zcela správně a stěny vašeho domova budou dostatečně chráněné.