Jak vymalovat místnost, kde není okno?

Máte doma místnost, ve které není okno a přemýšlíte, jak vymalovat, aby pokoj nepůsobil zbytečně tmavě? Je pravda, že místnosti s oknem se malují snáze a člověk má na výběr daleko více možností. Proto vám poradíme, jaké barvy vybírat a jak vymalovat místnost, ve které není přirozené denní světlo.

Chybí vám světlo?

Je jasné, že místnosti, kde není okno, působí tmavším dojmem. Při pobytu v nich nám zkrátka chybí přirozené denní světlo. Nedopadají sem sluneční paprsky, díky kterým by byla místnost vzdušnější. Naštěstí existují možnosti, jak světlo do pokoje vnést i jinak, nežli skrze okno. Chce to jen vědět, jak vymalovat a po jaké barvě sáhnout.

Jaké barvy jsou vhodné?

Chcete-li do pokoje pustit více světla i bez okna, rovnou zapomeňte na syté a příliš tmavé odstíny. Možná máte nejraději sytě fialovou, líbí se vám tmavá zelená nebo kterákoli jiná tmavší barva, ale v pokoje bez okna se na ně spoléhat nelze. Naopak se zaměřte na světlé barvy, které mají schopnost prostor prosvětlit a mimo jiné také opticky zvětšit.

Malířství Praha

Vybírejte světlejší odstíny.

Nemusí to být jen bílá

Rozhodně to neznamená, že byste se při malování pokoje bez okna museli nutně spokojit jen s bílou. Ano, bílá je klasika, která nezklame. Bílou barvou vymalujte strop, to je jistota. Jinak ale můžete vybírat z širší palety barev. Vhodná je každá, která je světlá – záleží pak jen na vás, jestli to bude světle růžová, zelená, modrá nebo třeba světlounce fialová.

Pomoci může i nábytek

Teď už víte, jakou barvou vymalovat pokoj bez okna, abyste do něho vnesli chybějící světlo. Vypomoci si můžete také nábytkem, i ten může promluvit do celkové vizáže daného pokoje. I nábytek vybírejte spíše světlejší, hodí se odstíny béžové, hnědé nebo třeba šedé. Dejte přednost menším kusům nábytku na úkor obrovských a masivních skříní a komod. Pomoci si můžete také materiály, které odráží světlo.