Jaká barva se hodí do kanceláře?

Výmalba kanceláře může ovlivnit váš pracovní výkon. Mnoho z nás v kanceláři tráví podstatnou část dne, pro někoho je to dokonce druhý domov. Není se tak čemu divit, že si i pracovnu chceme zařídit k obrazu svému. Přemýšlíte, jakou barvu vybrat pro výmalbu kanceláře? Poradíme vám!

Jakou barvu vybrat do kanceláře? Takovou, co vás nakopne!

Do kanceláře chodíte pracovat. Chcete zde podávat dobré pracovní výkony, dosahovat těch nejlepších výsledků. Proto při výmalbě kanceláře zvažujte takové barvy, které vás povzbudí. Jsou barvy, které mají tendence nás uklidnit, například taková zelená doslova nahrává relaxaci a to v kanceláři není zrovna žádoucí. Červená je naopak barvou vášně, ani ta ale není při práci potřeba. Jaké barvy se tedy hodí do kanceláře?

  • modrá
  • oranžová
  • žlutá
  • bílá
Malířství Praha

Jaké barvy se hodí do kanceláře?

Modrá podporuje soustředění

O modré je známo, že podporuje naši schopnost se soustředit. Pozitivně působí také na naše vnímání. Pokud se při práci musíte soustředit a vaše práce vyžaduje analytické myšlení, pak je modrá barva perfektní volba. Zrovna tak se hodí i tam, kde je při práci potřeba zachovat klid a chladnou hlavu.

Oranžová povzbuzuje k vitalitě

Pro výmalbu kanceláře se hodí také oranžová, která naši mysl povzbuzuje k vitalitě. Působí velmi optimisticky, vyvolává ve vás dobrou náladu a má pozitivní vliv jak na naše emoce, tak i výkon. Je to barva, která pocitově otepluje, hodí se proto do kanceláří orientovaných na sever.

Žlutá je symbolem energie

Žlutou si spojujeme se sluníčkem, dobrou náladou a přívalem energie. Dokáže nás doslova nakopnout a vyburcovat, zároveň ale žlutá působí přívětivě. Stimuluje tvořivost, proto se skvěle hodí do projektových kanceláří a tam, kde je potřeba při práci zapojit fantazii.

Bílá je klasika, která nezklame

Kdo se bojí experimentů a nechce nic pokazit, může kancelář vymalovat klasikou, se kterou nelze nic zkazit. Bílá barva je standard, který neurazí a zároveň ani nenadchne. Bílá je skvělá v tom, že si o to více můžete ve své kanceláři vyhrát s barevnými doplňky a vybavením.