Termoizolační nátěr bojuje proti plísni a udrží teplo

Chcete ušetřit výdaje za topení v zimním období a v létě za klimatizaci? Pak pro vás máme řešení. Termoizolační nátěr brání díky svým vlastnostem úniku tepla. To pohlcuje do sebe a postupně ho uvolňuje zpět do místnosti. Zdi jsou na dotek teplé. Nátěr navíc díky svým vlastnostem zamezuje tvorbě plísní a zároveň snižuje vlhkost zdiva. Dokáže zcela eliminovat tepelné mosty. Zatímco v zimě zvýší tepelnou pohodu v místnosti, v létě vytváří příjemné klima. V podstatě místnost ochlazuje. Určitě vás potěší, že je nátěr barevné stálý, je odolný proti znečištění, a navíc je omyvatelný. Termoizolační nátěr je vhodný pro alergiky a astmatiky.

 

Termoizolační nátěr se hodí nejen na malování interiérů, ale je vhodný také do exteriéru. Pak plní samočisticí funkci. Máte novou fasádu? S termoizolačním nátěrem se nemusíte bát mechů, lišejníků ani dalších nečistot. Samotný termoizolační nátěr lze překrýt krycím nátěrem ve vámi zvoleném barevném provedení.

Malířství Praha

Aplikace termoizolačního nátěru

Možná vás překvapí, že aplikace nátěru je poměrně rychlá a snadná. Aplikovat se dá buď klasicky štětcem, válečkem na malování nebo nástřikem. V podstatě stejně, jako klasické barvy. Nelíbí se vám jeho odstín? Pak je možné ho překrýt barvou v požadovaném odstínu. Vlastnosti nátěru se tím nezmění.

 

Výhody termoizolačního nátěru:

  • Vhodný pro interiér i exteriér vašeho domu.
  • V zimě zabraňuje únikům tepla z domu.
  • V létě prostory v domě příjemně ochlazuje.
  • Snižuje náklady na energie spojené s vytápěním nebo ochlazováním.
  • Bojuje proti vzniku plísní.
  • Lze ho pohodlně umýt.
  • Ideální volba pro alergiky nebo astmatiky.

 

Jak si představit termoizolační nátěr?

Vzhledově termoizolační nátěr vypadá jako úplně běžná barva. Liší se však složením. Speciální nátěr obsahuje keramické kuličky, které zajišťují izolační funkci. Mikrosféry mají jen několik desítek nanometrů, ale udělají velkou službu. Při aplikaci v exteriéru dochází k reflexi. Sluneční záření se tak od zdi odráží zpátky do atmosféry. V případě aplikaci termoizolačního nátěru uvnitř domu dojde k pohlcení tepelného záření právě do nátěru. Naakumulované teplo pak neodchází ven, ale vyzařuje zpět do místnosti.

 

Kam se termoizolační nátěr hodí?

Vzhledem k tomu, že speciální nátěr omezuje vznik plísní a širokého spektra bakterií, pomáhá zvyšovat sterilitu interiéru. Tam, kde je aplikovaný termoizolační nátěr se snižuje nemocnost. Nátěr je tedy vhodná do všech prostor, kde pobývají alergici, astmatici nebo lidé se sníženou obranyschopností.

Nejvhodnější je použití protiplísňového nátěru v místnostech s vysokou vlhkostí nebo s nedostatečným větráním. Nejčastěji se tak používá v koupelnách, spižírnách nebo sklepích. Dále se doporučuje využít nátěr do technické místnosti, prádelny, sušárny nebo garáže. Zasáhla váš dům povodeň neo záplava? Pak je po vysušení nátěr vhodný i v tomto případě.

Používáme Aditizol

Na trhu je pochopitelně velké množství termoizolačních nátěrů. My při své práci používáme Aditizol, který se vyznačuje mimořádnými tepelně izolačními a ochrannými vlastnostmi. Významných vlastností je dosaženo využitím ideálních tepelně izolačních vlastností lokálního vakua, vytvořením vysokého tepelného odporu a využitím polymerů, které mají nízkou úroveň sdílení tepla jako pojiva.

 

Provozní teplota pro nanesení nátěru Aditizol Basic je – 40 stupňů Celsia až + 200 stupňů Celsia. V případě nátěru Aditizol Open je maximální plusová teplota + 130 stupňů Celsia. Nátěry Aditizol se nepoužívají pouze ve stavebnictví, ale také pro ochranu potrubí a uzavíracích armatur inženýrských sítí.

 

A jakou má Aditizol konkurenční výhodu? Nepropustnost jeho povrchu vůči atmosférické vodě. A také ochranu před působením agresivnějších vlivů, solné mlhy, par a před vznikem kondenzátu. Výhodou je také možnost provedení lokálních oprav poškozených částí. A pochopitelně také jednoduchost a rychlost nanášení.