Bez obav na dovolenou, kvalitní zámečník vše zajistí

Nemusíme se obávat odjet na dovolenou, pokud máme své vchodové dveře dobře zajištěny pro případ, že by  nás navštívili zloději. Pokud nemáme vyloženě speciální alarm, můžeme jim práci alespoň ztížit.

Chaty a chalupy

Nemusí jít jen o byt, kde žijeme celoročně. Mnozí z nás mají také víkendové bydlení a i chaty a chalupy se rovněž stávají terčem zlodějů. Zabránit tomu můžeme tak, že vyměníme obyčejný zámek za ten bezpečnostní. Ale ani ten nejlepší a nejbezpečnější zámek nám nepomůže v případě, že budou například dveře prosklené, nebo když na chalupě například nezabezpečíme i okna. A protože dnes již nestačí opatřit dveře závorou nebo visacím zámkem, musíme svůj majetek a vlastně i celý dům ochránit trochu jinak.

Pokud si nevíme rady, jistě se můžeme obrátit na profesionální a odborné zámečnické firmy. Tady nám jejich zaměstnanci dovedou spolehlivě poradit nejen jak zabezpečit vchodové dveře, ale mohou také poradit, jaký dveřní mechanismus bude pro náš typ dveří ten nejlepší. Navíc jsou tyto zámečnické firmy vybaveny vlastně vším, co k takové práci potřebuji, takže když se nám stane nehoda v podobě zabouchnutých dveří, neměl by to být žádný problém. Zámečníci také nabízejí spolehlivý a odborný servis a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je to jistě skvělá zpráva, neboť pokud se nám tato situace stane o víkendu, máme najednou černé myšlenky, že bychom se bez specialisty dostali domů až v pondělí.

Druhy zámků

Zámky se dělí do několika bezpečnostních kategorií. V první třídě najdeme obyčejné a jednoduché dveřní mechanismy, které zlodějům nedají moc práce. Druhá třída je o něco lepší a tady záleží spíše na kvalitě materiálu. Ty lepší zámky se nacházejí ve třetí třídě a čtvrtá patří k těm nejlepším a nejbezpečnějším. Třídy 5. a 6. se nacházejí ve speciálních kategorií strategického významu, patří sem elektrárny, banky a podobně.

Cylindrový zámek

Tento zámkový mechanismus patří k nejběžnějším zámkům vůbec. Co je to cylindrická vložka? Toto zařízení bychom klidně mohli nazvat motorem uzamykacího mechanismu. Jeho pracovní částí jsou různě veliké válce. Mechanismus válce je vlastně tak trochu kódová část cylindrického zámku, která posouvá závory, které mohou být otáčeny v pouzdru pouze tehdy, když je do zámku uvnitř válce vložen běžný klíč.

Elektronický zámek

Tento druh zámku patří k těm nejbezpečnějším a také k těm druhům zámků, které zloději moc nemilují. Ztěžují jim jejich nekalou činnost a tak se těmto zámkům raději vyhýbají. Tyto zámky ale také nepatří k těm levnějším. Cena je poměrně vysoká, ale pokud nám jde o náš majetek, jistě na tom nebudeme šetřit. K tomuto typu vlastně ani nepotřebujeme klasický klíč. Dveře se dají ovládat kartou nebo dokonce dálkově pomocí mobilních aplikací nebo notebooku.

Jaká je cena za zámečnické služby?

Každá cena za služby je individuální a u zámečnických firem tomu není jinak. Určitě musíme ale počítat s tím, že pokud máme například jen zabouchnuté dveře bude cena nižší než v případě, že se nám zalomil klíč v zámku, který je navíc ještě bezpečnostní. Všechny tyto služby jsou vhodné řešit s profesionály, protože naše laická neodbornost by zámek mohla ještě více poškodit.