Kvalitní život v dřevěném srubu honka.com

Dřevěné sruby si lze spíš představit, jako nádherné chaloupky z pohádky. V minulosti jsme je mohli vídat spíše na venkově, ale i dnes se s nimi setkáváme a to nejen na venkově, ale i na předměstí, kde vypadají společně v sousedství s přírodou přímo dokonale. Lidé si tak začínají opět uvědomovat, že příroda má zkrátka své kouzlo a dřevěné domy jsou toho důkazem.

Kde začít?

Jestliže jsme se rozhodli postavit si kvalitní srub musíme mít alespoň nějakou představu o tom, jak by měl vypadat, jak veliký by měl být a podobně. Svépomocí jej stavět asi nebudeme neboť jde o ne zrovna jednoduchou záležitost. Na pomoc bychom si měli k tomu vzít specialisty, kteří své práci rozumí a mají přehled. Disponují také potřebným vybavením, mají odborné a dlouholeté zkušenosti, které rádi předávají dál a především své práci rozumí. S jejich pomocí nám pak doslova vyroste dokonalý, ekologický a voňavý dům, plný přírody. Život v takovém srubu  je příjemnější a lidé takové prostředí uvítají.

Začínáme samozřejmě dobrým projektem, bez kterého se žádná stavba neobejde. Také výběr materiálu je velmi důležitý a v neposlední řadě je to místo realizace. Mějme proto na paměti, že do panelákové zástavby se takový typ domu nehodí.

sruby na klíč honka

Jaké výhody mají takové domy?

Život ve srubu je možný i pro alergiky nebo jedince trpící alergiemi. Ve srubu je totiž přirozené mikroklima, které nám udává výbornou teplotu a to nejen v létě, ale i v zimě. Dřevo je přírodní materiál, který doslova dýchá a tak si samo reguluje vlhkost. Je třeba dbát na dostatečnou izolaci mezi jednotlivými kmeny, protože příliš silný a častý vítr nebo jiné nepříjemné klimatické podmínky nám mohou způsobit nepříjemnosti, kdy dochází k propustnosti právě mezi kmeny. Další výhodou srubových domů je jejich poměrně rychlá výstavba. Během několika týdnů máme dům postavený. Je třeba ale počítat se sesycháním dřeva.  Také není potřeba klasický betonový základ.

Materiál

Nejdůležitější věcí při stavbě domu je vybrat materiál, ze kterého bude postaven. Je to materiál, který určuje náladu, atmosféru budoucího domova. Dnes, když se stavební technologie rychle vyvíjejí, je výstavba domů možná z různých materiálů. Dřevěné sruby honka.com se v poslední době dostávají do popředí a to také díky materiálu, ze kterého jsou postaveny. Dřevo je dokonalý přírodní materiál, který je stavebním materiálem již od nepaměti. Jeho dokonalé vlastnosti přispívají k našemu pohodlnému a harmonickému životu. Příjemná vůně stromu, vznášející se ve vzduchu, originální struktura dřeva, jeho barva a vůně může velmi pozitivně ovlivnit náš psychický stav.

Pokud jde o výběr kvalitního dřeva, můžeme podotknout, že pro stavbu srubu je nejlepší vybírat dřevo v zimním období . Takové dřevo není vyschlé, lépe se opracovává a není napadeno hnilobou nebo škůdci.  Velmi oblíbené dřevo je z borovice, modřínu, ale i dostupného smrku. Můžeme si ale také postavit srub z cedru nebo kanadské jedle. Jsou poněkud nákladnější, ale mají větší výdrž.

Údržba srubu

Pokud chceme, aby nám srubový dům vydržel ještě několik generací, musíme se o něj také náležitě starat. Je třeba ho chránit před nepříznivým počasím, kdy stačí dřevo naimpregnovat vhodným nátěrem, který nepropouští vlhkost ani dřevo neuzavírá, aby nemohlo dýchat.