+420 739 453 188

Mobilní dům můžete vymalovat stejně jako klasický. Které barvy jsou trendy?

Celoroční mobilní domy se dnes vyrábějí v mnoha variantách. V lecčem se již vůbec neliší od běžného bydlení. Většina firem vám dá na výběr, jaký interiér si přejete. Kromě vybavení si budete pravděpodobně moc vybrat také povrch stěn. Zvolit můžete obklady, lamino nebo sololit, ale také úplně obyčejné stěny s omítkou. Ty pak můžete vymalovat stejně jako stěny v klasickém bytě.

 

Myslete však na to, že mobilní dům má poměrně malé prostory. Barvy byste proto měli vybírat stejně jako v malém bytě. Strop by měl být nejsvětlejší, tmavá může být případně podlaha. Stěny jsou ideální světlejší. Sterilně bílé však být samozřejmě nemusí. Vhodné barvy vám interiér vašeho mobilního domu opticky zvětší.

Mobilní dům

Výběr barev je velice důležitý.

Jedna barva a různé sytosti

V malých prostorech je ideální pracovat s jednou barvou v několika odstínech. Je jen a jen na vás, jestli zvolíte veselou oranžovou, nebesky modrou nebo magicky fialovou. Držte se však pravidla, že základní barvu budete kombinovat v různých sytostech, tedy od světlé až po tmavší. Myslete na to, že na nízké stropy patří světlá barva. Strop budeš vypadat opticky vyšší, pokud ho vymalujete světlou barvou.

 

Zdi mohou být o něco tmavší, než je strop. Na vzory však zapomeňte. Pokud fandíte návratu gumových válečků nebo tapetám, odpusťte si je. Také malůvky malému interiéru opravdu nesvědčí. Pokud to jinak nepůjde, vyberte alespoň nenápadný vzor, který bude v menším prostoru působit určitě lépe než vzory velké.

 

Kromě toho, že byste měli vybírat světlé barvy, existuje pro malé prostory ještě jedno pravidlo. Studenější odstíny barev jsou přívětivější. Dokáží totiž prostor opticky zvětšit.

 

Červená je vášnivá

Na červenou barvu si dejte pozor. Je to barva vášně. Na jednu stranu vás může stimulovat k lepšímu výkonu, tudíž se hodí například do pracovny nebo studentského pokoje. Na druhou stranu na ní někteří lidé mohou reagovat podrážděně a soustředit se v místnosti vymalované červeně nemohou. Tam, kde spíte nemá červená barva co dělat. V červené místnosti byste určitě neměli klidné spaní.

 

Trendy barvy pro letošní rok

Pokud se rozhodujete podle toho, které barvy jsou zrovna trendy, máme pro vás skvělý typ. Letos je v kurzu kombinace šedé a zářivě žluté. Pro malý prostor jsou to skvělé barvy, pokud šedivou zvolíte světlejší a její tmavší odstíny budete volit na podlahu a doplňky jako je sedačka nebo koberec.

 

Kombinace těchto dvou barev by měla zdůrazňovat sílu, která vznikne jejich spojením. Dále spojení vyjadřuje optimismus a hřejivost. Váš dům by tak díky těmto barvám mohl být útulnější a příjemnější. Podle odborníků dává tato kombinace barev také naději do budoucna. Spojení barev by v nás měl vzbuzovat pocit vyrovnanosti, odolnosti a vytrvalosti.

 

Zářivě žlutá odkazuje na elán, radost a sluneční paprsky. Vnese do vašeho bytu slunce a dobrou náladu. Kombinace je tak poselstvím naděje a symbolem hlubšího zamyšlení s optimistickým příslibem. Není nic lepšího, než když dům vyzařuje takové kladné emoce. Jen v takovém mobilním domě se vám bude skvěle a vesele žít.