Příhradové vazníky

Dřevěné příhradové vazníky vyrábí firma Izotom, jejíž součástí je i aplikace foukané izolace a vrtání studní. Firma nabízí dřevěné příhradové vazníky, které mají široké využití s mnoha kladnými výhodami. Pro svou působnost po celé České republice je schopna firma přepravit hotové produkty kamkoli.

Co je vlastně příhradový vazník?

Jedná se o lehkou dřevěnou konstrukci, která slouží k přenesení zatížení střešního pláště do obvodových nosných konstrukcí. Tyto příhradové vazníky dokáží přenést zatížení až do délky 30 metrů, a to bez středových stěn a sloupů. Pro svou variabilitu si tak vazníky získaly podporu mezi investory a projektanty. Firma používá při výrobě metodu příhradových vazníků GANG-NAIL, která produkuje lisované vazníky se styčníkovými deskami s trny.

Jaké jsou výhody příhradových vazníků?

Jsou především kvalitně a přesně zpracované ve výrobní hale s možností aplikace na libovolné tvary střech, jsou rychle a jednoduše montovatelné, jejich cena je velmi přijatelná. Z technologického hlediska vzniká minimum prořezu, pokud je tedy technologie správně nastavena, tím je dbáno na ekologii provozu. Dřevěné příhradové vazníky lze kombinovat s klasickými krovy i plochými střechami.

Vazníky jsou vhodné pro střechy rodinných domů, pro nástavby bytových domů, střechy zemědělských staveb anebo pro zastřešení občanských budov (např. školy, supermarkety).