S automatickým závlahovým systémem je zahradničení mnohem snazší

Práce na zahradě může být radostí i formou relaxace, ale nesmí jí být moc. Zkuste si ji proto urychlit, zefektivnit, usnadnit a zjednodušit. Pořiďte si automatický závlahový systém a rostliny, keře, stromy, záhony i trávník už vám nikdy neuschnou.

 

Pokud zjišťujete, že je pro vás údržba zahrady u domu příliš náročná a nemáte na ni dostatek času a sil, automatický závlahový systém je skvělé řešení. Pro vytvoření dokonalé zahradní oázy klidu využijte závlahové systémy i další příslušenství, jako jsou zavlažovací hodiny, boxy a vozíky na hadice, postřikovače, spojky a šroubení. Automatické zavlažování trávníku a zahrady vám zjednoduší práci.

 

Správná zahrada

Zavlažovací systém je zárukou krásné zahrady.

Automatický zavlažovací systém

Díky automatické závlaze uspoříte náklady, čas, práci, vodu i energii. Systém je zcela bezobslužný. Budete mít díky němu krásnou a svěží zahradu plnou vitálních rostlin, pěkného trávníku a upravených záhonků. Na jejich vzhled má velký vliv právě intenzita a frekvence dokonalé zálivky. Automatické zavlažování zahrady u domu se v dnešní době stává standardním vybavením. Díky němu už nebudete muset běhat po zahradě s hadicí a konvemi, abyste zalili rostliny na záhonech, keře, stromy i živé ploty nebo prosychající trávník. Zavlažovací systém se postará o zahradu i v době vaší nepřítomnosti, když budete na služební cestě, víkendu či dovolené.

Systém automatické závlahy

Automatický zavlažovací systém se skládá z více vzájemně propojených řídících, ovládacích a zavlažovacích prvků. Pod zemí se do hloubky 25 až 30 cm ukryje potrubí a výsuvné postřikovače. V naprogramovaném čase se otevře přívod vody, postřikovače se vysunou nad terén a po ukončení doby závlahy se opět zasunou do podzemních pouzder. Proces zavlažování řídí centrální jednotka. Sami si nastavíte dobu, délku, intenzitu a četnost závlahy v průběhu dne nebo týdne. Dešťová čidla a srážkové senzory vlhkosti zaručí, že se záhony ani trávník nikdy nepřemokří.