Skutečná oprava betonové podlahy spolehlivě

Beton. Dlouho byl tento materiál jen jako něco pro průmyslové budovy nebo výrobní haly a další místa. Dneska už ho najdeme běžně i v domácnostech, domcích a vilách.  I třeba taková zahrada může obsahovat betonové části, případně garáž.

Ale pokud byl beton nekvalitně namíchán a ještě hůře zpracován, vypadá pevně a dobře  jen velmi krátce. Problémy se totiž dostaví záhy. Může jít o malé prasklinky, pomalé vydrolování a odlamování kousků, zkrátka deformace po celé ploše. Jen co je porušena vlastní struktura kamene, nabalují se další problémy. V takovém případě obvykle pouhá oprava betonové podlahy už nedává smysl a je lepší začít nanovo.

Základním stavebním kamenem je kvalita

Beton je velmi citlivý nejrůznější příměsi. I pokud je pak dobře zpracován, jeho životnost je radikálně je snížena. On sám přitom nějakou údržbu jednou za čas taky potřebuje, i když je jako materiál považován za skoro nesmrtelný. To platí pro dobrý beton dobře nalitý. Špatný a starý základ betonu nemá smysl opravovat. Pokud je navíc jeho povrch znečištěný, nebude na něm držet ani nová vrstva. Někdy se ze starého bloku dají použít aspoň dobré kusy.

Úroveň poškození při prvním průzkumu

Nutný rozsah oprav bývá obvykle jasný prvním průzkumu postiženého betonu naším  pracovníkem. Od toho se pak odvíjí další postup opravy betonové podlahy.

V závislosti na rozsahu a typu poškození existuje několik postupů, které lze aplikovat. Ve většině případů jde o reparační hmoty. Ty velmi dobře přilnout na původní materiál. Jindy se zase lépe hodí lehčí beton. Pro každou operaci s betonovou podlahou je zásadní její naprostá čistota. Proto používáme průmyslové vysavače s dostatečnou účinnosti.

A samotná akce

Pokud jsou v betonu dilatační spáry nebo podlahové vytápění, použijeme lehčí beton. Nezatěžuje totiž základový materiál a navíc vede mnohem lépe teplo.

Lze se setkat i s tím, že beton samotný není nijak narušen, přesto však je na jeho povrchu betonový prach. To má na svědomí většinou kombinace špatných přírodních vlivů a přílišné zatížení betonu samotného. Prašnost vyřeší většinou penetrace povrchu bloku, případně vytvoření nové vrstvy. Tato oprava betonové podlahy patří k lehčím případům.

Povrch na závěr podle vašeho přání

Pokud má být oprava betonové podlahy provedená opravdu profesionálně. Je třeba čas a pečlivost na každém kroku. V případě úspěchu vydrží beton dlouhé roky bez nutnosti dalších zásahů. Na závěr každé opravy následuje broušení, které odstraňuje i zašlou špínu. Povrch je pak ovšem spíše matný, takže pokud chcete lesk, je potřeba ještě samotné leštění.

Otázky či připomínky?

Pokud vás zajímá cokoli dalšího nebo se chcete rovnou domluvit na prohlídce, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.