Vlastní zdroj pitné vody

Odpověď na otázku, proč vlastní zdroj pitné vody, je velmi jednoduchá. V dnešní době ceny energií neustále rostou a zvyšuje se tak cena vodného i stočného. Za kubík vody se již platí vysoké částky, i když se cena může lišit dle dané lokality. Ušetřit na rodinném rozpočtu velmi rychle a jednoduše, a to pomocí vrtané studny, která je ideálním řešením a cestou k úspoře v rodinném rozpočtu. Získáte tak vhodnou kvalitní pitnou vodu, čistou a bez dalších chemických úprav.

Postup při realizaci vrtané studny

Postup vrtané studny je jednoduchý. Existují tři druhy vrtů, a to nejčastější příklepový, který se provádí pomocí ponorného vrtacího kladiva, jehož příklep vynáší materiál z vrtu pomocí tlakového vzduchu z kompresorů. Jedná se o nejrychlejší způsob jak vrtat ve skále nebo v jílovcových břidlicích ve tvrdých a pevných horninách. Dále existují způsoby v podobě šnekového a jádrového vrtání.

Vrtanou studnou získáte nezávislost a vlastní zdroj pitné vody. Uspoříte finanční prostředky, které můžete využít k jiným účelům. Při realizaci je minimálně poškozen okolní terén, chodníčky nebo skalky. Samotná realizace je velmi jednoduchá a praktická, i provedení trvá velmi krátkou dobu, a to jeden až dva dny. Je garantován i stálý přitok v době srážkového minima. Proto neváhejte a vybudujte si na svém pozemku vlastní studnu.

vrtání