Gabiony

Pojem gabionové ploty mnohým z vás nic napoprvé neřekne, ale většina z nás je již viděla například kolem silnic, svahů nebo obchodních domů. Jedná se o drátěné konstrukce, které jsou vyplňovány nejčastěji lomovým nebo přírodním kamenem. Kdy jsou koše plněny ručně. Konstrukci tvoří ocelové dráty, které jsou povrchově upravené, aby odolaly vnějším vlivům. Nános hliníku a zinku tak dodává gabionům dlouhou životnost cca 60 – 80 let, ale v závislosti na prostředí.

Výhody gabionů?

Gabionové ploty disponují mnoha výhodami. Mezi ty nejzásadnější patří samozřejmě nižší pořizovací cena oproti klasickým konstrukcím. Jsou prakticky bezúdržbové, jsou nenáchylné k poškození (chybí spárovací hmota), jsou pružné a rychle se instalují a lze je kdykoliv rozšířit a napojit další části, a to bez ohledu na stav počasí. Působí navenek přírodním dojmem a přirozeně se tak začleňují do krajiny. Také jsou nenáchylné na poškození mrazem, jsou pružné a díky tomu dobře absorbují i drobné propady podlaží. Tvoří přírodní drenáž tím, že propouští a absorbují energii vody a tak snižují tlak na opěrnou stěnu.

Využití gabionů

Gabiony mohou fungovat jako obyčejný plot, zástěna nebo zeď, ale také jako zpevnění svahu u vašeho domku. Budou tvořit nedílnou součást estetického prvku. Neváhejte a zjistěte více informací na Gabionyhranice.cz, kde získáte více odborných rad a informací.