Prokazatelné výhody foukané izolace

Foukaná izolace je čím dál tím více oblíbenější variantou při zateplování střešních ale i klasických konstrukcí. Oproti klasické izolaci přináší celou řadu výhod, které dokáží snížit celkové náklady na vytápění a tím jej zefektivní a eliminují jakékoliv tepelné mosty, které mohou při zateplování vznikat.

Foukaná izolace umožňuje perfektní zateplení i na místech, kde se běžně dostáváme stěží. Díky vytvoření otvoru do dutin, tak můžeme izolační hmotu jednoduše nafoukat. Izolace neztrácí na účinnosti a dotváří tak ucelenou vrstvu, která dokonale vyplní každou skulinu a zabrání tak vzniku tepelných mostů. Zatímco při pokládání běžné deskové izolace je nutné dbát maximální přesnosti, aby jednotlivé díly do sebe zapadaly.

Nespočet výhod foukané izolace

Díky anorganickému původu je minerální vata objemově a tvarově stálá a ani čas ji postupně nedeformuje, takže ani po letech neztrácí na účinnosti. Nesaje vodu a je odolná vůči nejrůznějším škůdcům a vnějším vlivům.

Při aplikaci nevzniká žádný prořez a tím tak zákazník pouze za ten materiál, který byl skutečně při izolování využit a tím tak nemusí likvidovat žádný okolní odpad. Z hlediska bezpečnosti je foukaná izolace bezpečná, jelikož je nehořlavá a začíná se tavit až při 2000 °C. Tím má vliv i na požární bezpečnost. Její další nespornou výhodou je i nízká hmotnost, která nezatěžuje nosní konstrukci.